STS czy Fortuna?

Zakłady STS i FORTUNA są najczęstszym wyborem naszych użytkowników. Jeśli zastanawiasz się, czym się różnią i który operator płaci za otwarcie konta, przeprowadziliśmy szczegółową analizę i przedstawiliśmy wyniki tej konfrontacji w tym artykule. Przeanalizowaliśmy kluczowe elementy każdego typera – bonusy powitalne, szanse na wygraną, rynki, aplikacje mobilne, zakłady na żywo, metody płatności i obsługę klienta.

Oceniając obu bukmacherów, wzięliśmy pod uwagę premie startowe, oferty wydarzeń i kursy bukmacherskie, a także metody płatności, obsługę klienta i program lojalnościowy. Sprawdźmy, jak prezentują się dwaj najwięksi legalni bukmacherzy w Polsce i który z nich ma lepszą ofertę.

3 najciekawsze promocje na start
aktualizacja: 4 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 300 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI

 

 

STS czy Fortuna a bonus powitalny

Oferta STS – 100% bonus powitalny do 1500 PLN + zakład bez ryzyka 100 PLN

Oferta Fortuna –  100% bonus powitalny do 200 PLN + darmowy zakład do 600 PLN + bonus bez depozytu 20 PLN 

Jak widać oferta obu bukmacherów jest bardzo różna. Tylko bonus powitalny jest podobny w obu przypadkach. Jest to 100% do wypłaconej kwoty, co stanowi maksymalnie 1500 PLN dla STS i 200 PLN dla Fortuna.

Bukmacherzy różnią się nieznacznie obrotami premii powitalnej. Wypłata STS wymaga przerzucenia trzykrotnie kwoty wpłaty przy minimalnym kursie wymiany 1,91. Natomiast Fortuna wymaga czterokrotnego obrotu z min. 1,90. Same warunki wypłaty są podobne.

Kwestia darmowego zakładu jest inna. Zakład bez ryzyka w Fortunie jest jednym z najwyższych na rynku – wynosi 600 PLN. Otrzymasz 600 PLN (oferta standardowa), nawet jeśli popełnisz błąd. Wygrasz – pieniądze są twoje, stracisz. Fortuna zwróci ci pieniądze. Pamiętaj, że gracze, którzy zarejestrują się przez nasz VIPKOD, mogą otrzymać 30 PLN w formie darmowego zakładu zamiast standardowego 20 PLN (wszystkie informacje są dostępne po kliknięciu w link z tej strony). STS przygotował ekskluzywny zakład bez ryzyka w wysokości 100 PLN.

Chociaż wartość pierwszego bonusu jest znacznie niższa niż zakład bez ryzyka w Fortunie, nadal masz 100 PLN Freebet. Musisz jednak spełnić wymagania handlowe. Trudno jest odpowiedzieć na pytanie, kto ma lepsze powitalne bonusy – Fortuna czy STS.

STS czy Fortuna? 1 2024

Kursy zakładów

Przeanalizowaliśmy kursy dla kilkudziesięciu wydarzeń sportowych i tutaj Fortuna ma przewagę. Cieszyńska firma oferuje ceny o kilka procent wyższe dla większości wydarzeń. Aby zilustrować nasz przykład, przeprowadziliśmy kilka imprez piłkarskich. Ale porównaliśmy również marże w NBA, tenisie lub CS: GO. 11 października o 13:10 porównaliśmy marże obu bukmacherów z Ligą Mistrzów, a 14 października o 14:30 sprawdziliśmy inne oceniane dyscypliny.

Porównajmy pierwszy mecz Ekstraklasy. Na spotkaniu Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze marża wyniosła 5,26 w Fortunie i 5,65 w STS. Pierwszy bukmacher był również lepszy w grach z Serie A (4,34 marża) i Bundesligi (5,24). Z kolei STS ma wyższe kursy w La League (5.27) i Premier League (5.26). Fortuna ma również większe szanse na Ligę Mistrzów. To samo dotyczy NBA lub NHL. Tylko w siatkówce STS ma niższe marże i większe szanse na wygraną.

Rejestracja bez dowodu w STS.PL
100 zł bez ryzyka + 1500 zł za wpłaty

 

Oferty zakładów

W przypadku oferty bukmacherskiej nie znaleźliśmy dużej różnicy, większość wydarzeń jest zawarta w ofercie bukmacherskiej obu bukmacherów, a zakłady boczne nie różnią się znacząco. Czasami znajdziesz więcej dodatkowych wydarzeń w Fortunie, czasem dzieje się to w STS. W czasie kursów Fortuna może być nieco dalej, ale z pewnością nie wystarczy, aby dać lepszą ocenę. LVBET wygląda nieco lepiej pod względem oferty – ale jest to już materiał na kolejny artykuł.

W przypadku Fortuny nie ma zakładów na mniej popularne dyscypliny, takie jak jazda na rowerze lub snooker. Chociaż Fortuna ma dobrze rozwiniętą ofertę na politykę (głównie wybory prezydenckie i parlamentarne) i STS na imprezy kulturalne i rozrywkowe (ma ofertę na nagrody w branży rozrywkowej – w tym Oscary i Złote Globy, a także programy telewizyjne, takie jak „Taniec z gwiazdami”).

 

Aplikacja bukmacherska STS czy Fortuny

Obaj operatorzy opracowali aplikację, dzięki której możesz umieścić kupon w dowolnym miejscu. Oba są bezpłatne i dostępne w głównych systemach operacyjnych: iOS i Android. Możesz pobrać aplikację ze sklepu na urządzeniu lub bezpośrednio ze strony internetowej. Sprawdźmy teraz, co oferują.

Zarówno STS, jak i FORTUNA ostrożnie podeszły do tematu. Obie aplikacje należą do najlepszych na rynku i znacznie wyprzedzają inne aplikacje, przynajmniej ze względu na możliwość oglądania transmisji na żywo z telefonu lub tabletu. Co oferują obaj legalni bukmacherzy? Oprócz wspomnianych transmisji na żywo zarówno STS, jak i Fortuna oferują pełną gamę sportów przedmeczowych, sportowych na żywo i wirtualnych, a także e-sportu. Masz możliwość dokonywania natychmiastowych płatności, wypłat, Touch ID, Face ID, a także powiadomień push oraz dostępu do wielu statystyk, szybkich zakładów i historii kuponów.

https://www.efortuna.pl/promocje
30 zł za rejestrację i 300 zł zakład bez ryzyka

 

PROMOCJA TYGODNIA